Kaip tapti talentu

Kaip tapti talentu? Tikriausiai perskaitęs straipsnio pavadinimą pagalvojai – nesąmonė, talentą turi arba ne. Galiu tave nudžiuginti. Talentu ne gimstama, o tampama.

Papasakosiu apie keletą būdų, kuriais pats naudojuosi, kai ateina laikas mokytis naujų įgūdžių. Nesvarbu, tai sportas ar šachmatai.

Talentai suklysta, sustoja, pagalvoja, kartoja.

Pradėjęs mokytis naujo įgūdžio neišvengiamai klysi. Tai normalu. Suklydęs neskubėk visko mesti ar pradėti kitą užduotį. Sustok ir pagalvok. Kas buvo ne taip? Kodėl? Ką galiu padaryti geriau? Kai rasi atsakymus, kartok veiksmą. Kartok lėtai, kad aiškiai matytum kur klydai ir ar tavo klaida dingo. Kartok procesą kol neliks klaidų.

Telentingas = Aistringas

Jei tu nemėgsti to ką darai, nerasi tam nei laiko, nei energijos. Ir tikrai neįdėsi darbo, kad pasiektum aukštų rezultatų. Taip, sunkus darbas įeina į talentingųjų dienotvarkę. Be sunkaus darbo nebus ir rezultato, o kad darbas nebūtų sunkus, turi juo mėgautis, valanda turi pralėkti tarsi minutė, o ryte tik pramerkęs akis leki daryti tai, kam jauti aistrą.

Skaldyk į gabalus 

Kaip pavyzdį pateiksiu trijų smūgių kombinaciją. Atlikti visą kombinaciją iš karto gali būti sudėtinga. Tačiau jei visų pirma išmoktum pirmą smūgį taip tobulai, kaip įmanoma, tada antrą ir trečią. Kai visus tris smūgius mokame atskirai, tada galime sujungti. Pradžioje pirmą su antru, kai juos atliekame be priekaištų pridedame ir trečią.

Talentai neskuba

Atlikdamas judesį, neskubėk. Atlik jį lėtai , kad pastebėtum visas įmanomas klaidas. Skubėdamas nepastebėsi klaidų, kurios gali lemti tavo pasisekimą. Pastebėjęs klaidą gali ją pašalinti. Kuo mažiau klaidų, tuo didesnis šansas, kad tave aplankys sėkmė.

Kartok kaip visi talentingieji

‚Kartojimas visų mokslų motina‘

Tik kartodamas veiksmą gali jį įvaldyti iki visiško tobulumo. Iki tiek, kad tau net pagalvoti nereikės , o tu jį jau būsi atlikęs.

Rekomenduoju knygą ”The Talent Code: Greatness isn’t born. It’s grown by Daniel Coyle”  kuria remdamasis rašiau šį straipsnį.

Taip pat apie talentus kalbėjau su garsiu lietuvoje rašytojų ”Alex Monaco”. Pokalbi gali rasti ČIA.

Tai tik maža dalis veiksmų, kuriuos atlieku mokydamasis ar mokydamas kitus naujų įgūdžių. Jei nori antros dalies, palik komentarą po postu ir jau greitu metu pasidalinsiu ja su tavimi.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *