Ką reiškia „OSS” BJJ kalboje

Ką reiškia „OSS” BJJ kalboje? Jei lankaisi BJJ mokykloje, tikriausiai ne kartą teko girdėti kolegas sakant keistą terminą ,,OSS‘‘.  O gal ir tu naudoji šį terminą net nesusimastydamas ką jis galėtų reikšti. Tikriausiai jau pastebėjai, kad ir savo straipsnių pabaigoje priduriu ,,OSS”!. Tuoj išsiaiškinsime kodėl tai darau.

Šis terminas turi keletą reikšmių. Jis gali būti naudojamas kaip pasisveikinimas, atsakymas į klausimą, įvertinus kolegos įgūdžius ir kitą. OSS tai ganėtinai platus terminas, dažnai naudojamas norint entuziastingai pasakyti „taip“.

Garsusis OSS turi daug kilmių. Pirmoji kilo iš žodžių ,,Onegai Shimasu”, kurie reikštų prašymą, „prašom”, „jei gali” arba „Jums leidus”, dažnai naudojamas kai kviečiate partnerį kartu treniruotis.

Antroji OSS kilmė iš žodžių ,,Oshi Shinobu” kurie reiškia niekada nepasiduok, turėk valios ir būk atsidavęs. Judėti į priekį ir niekada nenuleisti rankų esant bet kokiam spaudimui – tok

ia Azijos kultūros vidinės stiprybės mintis. Todėl dažnai prieš kovą kovotojai išrėkia arba tiesiog ramiu balsu ištaria garsą „OSS‘‘.

Daugelyje šaltinių, „OSS“ yra apibrėžiamas kaip ki energijos išsireiškimas. Jei kalbėtume visiems suprantama kalba tai reikštų, kad kovotojas yra pasiruošęs kovai. Pagal Miyamoto Musashi knygą „Penkių žiedų knyga“, samurajus naudodavo trijų tipų šaukinius: pirmą prieš kovą, antrą per kovą ir trečią po kovos.

„OSS“ yra naudojamas ne tik išreikšti stiprią vidinę jėgą ir atsidavimą prieš kovą, bet ir priimti tam tikrą informaciją. Kai mokytojas praneša jums žinią ar duoda nurodymus, atsakymas būna „OSS!“. Tai atsakymas, kuris parodys, kad jūs supratote mokytojo nurodymus. Daugelis  Brazilų Jiu-Jitsu mokinių naudoja jį kaip pagarbos išraišką.

Jiu-Jitsu tarpe „OOS“ išpopuliarino Grand Meistras Carlson‘as Gracie ir pristatė kaip pagarbos išreiškimą.

Dabar, kai jau žinai, ką tai reiškia, gali drąsiai lipti ant tatamio ir sakyti „OSS!“

        Jei domiesi jiu jitsu tai tau turėtų būti įdomu kokie yra patys populiariausi skausmingi veiksmai. Spausk nuorodą –> Top 12 skausmingų veiksmų

Jei straipsnis buvo naudingas nepamiršk komentare parašyti ‘OSS!’

OSS

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *