Baimė lipti į ringą

Baimė lipti į ringą yra normali būsena. Jei nejaustum jokios baimės, pavadinčiau tave nenormaliu arba tiesiog tu jau gertum arbatą su savo protėviais. Baimė – tai tavo apsauginis skydas, kuris saugo nuo aplinkoje tykančių pavojų. Yra žmonių, kurie bijo vorų, aukščio, tamsos, vienatvės, mirties ir t.t. Tai yra normalus reiškinys,  ten kur mes jaučiame nežinomybę, ten jaučiame pavojų ir baimę. Straipsnyje pakalbėsiu apie baimę lipti į ringą, kaip ją nugalėti ir apie tai, kaip pats jaučiuosi stodamas koja kojon prieš kitą kovotoją.

Kodėl ir ko mes bijome?

Daug sportininkų jaučia baimę prieš savo pasirodymą, nesvarbu ar tai kova, vienas prieš vieną, ar tiesiog bėgimas šimto metrų distancija. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad mes nesame užtikrinti tuo kas bus toliau, mes einame į nežinomybę, kuri mus gąsdina. Koviniame sporte dažniausiai kovotojai bijo ne gauti ,,į dūdą‘‘, o apsikvailinti prieš kitus. Mums visiems labai svarbi kitų nuomonė ir visai pamirštame save patį. Bijome nuvilti trenerį, kuris deda visas viltis į tave, pastangas ir brangų savo laiką tam, kad iškovotum pergalę. Keista, tačiau mažai kas bijo patirti traumą, labiausiai visi bijo apsikvailinti prieš kitus. Nors turėtume rūpintis savo kailiu, deja kitų nuomonė mums visada išlieka svarbesnė. Daug kovotojų yra prisipažinę, kad jiems kur kas lengviau kovoti svečioje šalyje, kur nėra draugų kompanijos šalia.

Ar reikia bijoti?

Lažinuosi, kad pirma šovusi į galva mintis buvo – ‘‘ne, bijoti nereikia!‘‘ jei taip pagalvojai skaudžiai klysti. Reikia išmokti tramdyti baimę, ji turi būti kaip dresuotas šuo, pririštas prie pavadėlio, pasirodo kada reikia ir slepiasi kada reikia. Baimės mes nepanaikinsime, tačiau sutramdyti ją gali visi.

Kaip sutramdyti baimę?

Viskas yra tavo galvoje, jei išmoksi dirbti ne vien tik kūnų, bet ir su savo mintimis, tapsi daug stipresnis. Dažnai matau kaip per treniruotes ‘‘blizgantys‘‘ kovotojai, varžybose tiesiog išnyksta. Nesugeba padaryti net puses to, ką padaro per treniruotę. Kodėl taip yra? Nes nesugeba susitvarkyti su savo emocijomis: baime, nerimu, jauduliu. Yra ir atvirkštinių variantų, sportininkų, kurie treniruotės metu pasirodo vidutiniškai, taip vidutiniškai, kad tu net svarstai ar verta juos vežti į varžybas. Tačiau nuvežus, pamatai visai kitą vaizdą. Nežinia iš kur atsiranda pasitikėjimas, improvizacija, atsipalaidavimas,būtent tai ko labai reikia per kovą.

Tiesiog turite liautis galvoję kas bus. Nusiteik blogiausiam, tikėkis geriausio. Atsiribok nuo aplinkos, negalvok apie nieką kitą, tik apie savo pasirodymą. Pašalinių minčių, tokių kaip:,, O kas jeigu?‘‘; ,, Ką pagalvos kiti?‘‘; ,, Jei man nepavyks?‘‘ –  negali būti.

Mano baimės.

Taip, ir man buvo baisu. Ypač pirmą savo kovą narve pagal MMA mėgėjų taisykles. Drebinau kinkas kaip mažas vaikas, bet noras kovoti buvo stipresnis už visas baimes. Gerai apmąstęs visas įmanomas situacijas, nusprendžiau, kad tai nėra taip baisu kaip visi įsivaizduoja. Traumą gali gauti tiesiog lipdamas laiptais paprasta pirmadienio rytą, bet kurį penktadienio vakarą gatvėje gali sutikti ,,marozų‘‘, kuriems tu gali pasirodyti geras sparingo partneris, tik šalia nebus teisėjo, kuris sustabdys kovą kai tik tavo sveikatai grės pavojus. Prieš lipdamas į ringą ar narvą, praleidau daug valandų treniruočių salėje, todėl kaip apsiginti mokėjau. Pasakiau sau – ,,Velniop, važiuojam!‘‘. Ir nei trupučio nesigailėjau. Ir dabar jaučiu jaudulį kai stoju į kovą, kuo svarbesnė kova, tuo jaudulys ir baimė didesni, manau tai normalu. Iki kovos pradžios slopinu tuos jausmus, nes jie tik atimą energiją ir blaško mane nuo pagrindinio tikslo – pergalės! Kai jau stovi vienas prieš vieną ir išgirsti teisėją surėkiant ,,FIGHT!‘‘,  nelieka jokių minčių apie baimę. Galvoji tik apie tai, kaip tau įveikti priešininką.

Įsikalk į galvą tikro kovotojo nuostatą – ,,No Retreat, No Surrender.‘‘. Po visko, kai ‘‘audra‘‘  baigsis, tu didžiuosiesi savimi ir džiaugsiesi, kad padarei tokį sprendimą. Pažadu! Dabar pirmyn į treniruotę lieti prakaito, kad kova būtų kaip treniruotė.

Kaip mažiau bijoti ir susidoroti su baime rasi kitame mano straipsnyje Psichologinis pasiruošimas prieš kovą

OSS

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *