Ar verta vartoti žuvies taukus

Ar verta vartoti žuvies taukus? Žinoma, kad taip! Žuvies taukai arba Omega 3 yra sparčiai populiarėjantis maisto papildas. Vis daugiau žmonių įtraukia juos į savo maisto papildų sąrašą. Nepriklausomai nuo tavo sporto šakos, gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo, Omega 3 yra reikalingi kiekvienam. Jie NEpadės tau numesti ar priaugti svorio, nepadės ir jėgos auginime, tačiau, padės pagerinti bendrą sveikatos būklę, kas yra svarbu visiems.

Kas yra žuvies taukai?

Pagrindinė žuvies taukų sudėtis susidaro iš dviejų Omega 3 riebalų rūgščių –  alfa linoleno, eikozapentaeno (EPA), dokozaheksaeno (DHA). Mūsų kūnas pats negali jų pagaminti, todėl vienintelis būdas gauti šias riebalų rūgštis, yra maistas.

Šaltiniai

·         Ančiuviai;

·         Lašišos;

·         Skumbrės;

·         Menkės;

·         Baltamėsės žuvys;

·         Sardinės;

·         Tunas;

·         Silkės.

·         Riešutuose;

·         Pupelėse;

·         Įvairiuose aliejuose;

·         Įvairiose sėklose;

·         Sojos produktuose;

·         Daržovėse;

·         Grūduose.

Nauda?

Tyrimai rodo, kad vartojant Omega 3 :

·         Kraujyje sumažėja esančių trigliceridų kiekis.

·         Sumažinamas cholesterolio kiekis.

·         Padeda reguliuoti kraujo spaudimą.

·         Mažina uždegimą.

·         Padeda kovojant su depresija.

·         DHA pagerinta atminties veiklą.

·         Gerina regėjimą.

·         Gerina kaulų sveikatos būklę.

·         Padeda kovoti su diabetu.

Omega 6 ir Omega 3 santykis

Įprastai Omega 6 rūgščių iš mitybos gauname užtektinai, todėl siekiant gauti šios rūgšties didesniais kiekiais yra reikalingas tik išskirtinais atvejais – sergant konkrečiomis ligomis. Mokslininkai teigia, kad Omega 6 ir Omega 3 santykis žmogaus organizme geriausiu atveju turėtų būti 1:1 tačiau taip tikrai nėra. Dėl mūsų netinkamų mitybos įpročių dažniausiai sutinkamas santykis žmogaus organizme yra 15:1. Tai gali įtakoti vėžio ląstelių vystymąsi arba astmos atsiradimą.

Gera pradžia tam užkirsti kelią yra kasdien suvartoti 250mg EPA + DHA, o dar geriau 1g. EPA ir 500mg DHA.  Visa tai galite gauti iš aukščiau išvardintų maisto produktų, tačiau jų suvartoti reikės tikrai ne mažą kiekį. Todėl į pagalbą galite pasitelkti maisto papildus.

Taip, verta.

Jei dar svarstai ar verta vartoti žuvies taukų maisto papildus – patarimas iš mano pusės – VERTA!  Kasdien po šaukštelį skystų arba porą kapsulių tikrai nepakenks. Dauguma žmonių,  kurie anksčiau nevartojo, pradėję, tikrai pastebėjo savo fizinės būklės bei protinės veiklos pagerėjimą, aš – vienas iš jų.

Būkit sveiki ir stiprūs, mano draugai!

Kad butum sveikas vien žuvies taukų nepakanka. Labai svarbu ir taisiklinga mitybą. –> TOP 10 mitybos patarimų,kurie padės pagerinti bendrą fizinę būklę.

Nepamirš palikti komentaro ir įvertinimo. 😉

OSS

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *