Kaip išsirinkti kovinio sporto šaką

Kaip išsirinkti kovinio sporto šaką pravers žinoti kiekvienam norinčiam pradėti užsiiminėti koviniu sportu, visų pirma, reikėtų pasidomėti kokia disciplina jam arčiausiai širdies. Trumpai pristatysiu jums populiariausias kovinio sporto šakas šiai dienai, jų privalumus ir minusus. Tikiuosi tai jums padės priimti teisingą sprendimą ir pataikyti į taikinį pirmu šūviu. Prisiminkit – nėra blogo stiliaus yra tik blogi sportininkai. Pradedam!

Boksas

Visi puikiai žino, kad bokse smūgiuojama vien tik rankomis, tai pliusas visai ”šviežiam” kovotojui. Gero trenerio pagalba galite gan greitai išmokti efektyviai panaudoti rankas savigynai. Lietuvoje tikrai yra aukštas bokso lygis, todėl kur tobulėti, visada bus. Minusai bokse tokie, kad didžioji dalis smūgių keliauja tiesiai į makaulę. Jei saugai savo galvytę kaip porcelianinę lėkštutę, tokiu atveju, boksas ne tau.

Kick boksas / Muay Thai

Pats žodis – kick boksas jau daug ką pasako apie save. Smūgiuojama rankomis bei kojomis, jei turi ilgas tvirtas kojas ši sporto šaka gali būti kaip tik tau. Tinkamai įvaldžius smūgius kojomis ir sukombinavus su rankų smūgiais, tai gali tapti galingu ginklu.
Muay Thai Tailande jau tapo vietinių gyventojų religija bei gyvenimo būdu. Muay Thai nuo kick bokso skiriasi tuo, kad galima smūgiuoti keliais ir alkūnėmis, todėl Muay Thai kovose daug dažniau pamatysite prakirstus antakius, nosis, kaktas net pakaušius.
Jei galvoji, kad kick boksas ir Muay Thai yra labai panašūs, tu labai klysti. Stilius, technika bei treniruočių metodika labai skiriasi.

Dziudo

Dziudo, priešingai nei aukščiau išvardintose disciplinose, nėra smūgių. Kovotojai vilki kimono ir jų tikslas yra numesti priešininką ant nugaros. Jei tu neįsivaizduoji savęs smūgiuojančio ranka ar koja kitam, tai gali būti puiki alternatyva. Dziudo taip pat naudojami smaugimo veiksmai ir rankos laužimai. Tačiau parteryje ant grindų kovoti ilgai neleidžiama, visgi pagrindinis tikslas – numesti varžovą. Kalbant apie varžybas, tai dziudo vis dar labai populiari sporto šaka, nors jai jau daugiau nei 200 metų.

Jiu-Jitsu

Jiu jitsu arba Brazilian jiu jitsu (BJJ) šiuo metu yra viena sparčiausiai plintančių kovinio sporto šakų pasaulyje. Kovos, taip pat kaip ir dziudo, vyksta su kimono, tačiau vien numesti priešininką neužtenka. Po metimo kovotojai nėra keliami vėl ant kojų, jų tikslas, priversti priešininką pasiduoti. Yra begalė skirtingų būdų kaip tai padaryti. Skausmingų veiksmų naudojimas yra apribotas pagal diržų sistemą. Pvz.: baltiems diržams uždrausta atlikti tam tikrus skausmingus veiksmus, kurie galėtų traumuoti priešininką, todėl tai puiki sporto šaka pradedančiam arba vyresnio amžiaus žmogui.

MMA (mišrūs kovos menai)

Pabaigai pasilikau visų kovinio sporto šakų mišinį. MMA yra jaunas sportas, tačiau labai sparčiai augantis ir leidžiantis šaknis visame pasaulyje. Čia nėra jokių stilių, apribojimų, yra tik vienas tikslas – išsiaiškinti, kuris stipriausias. Kovos dažniausiai vyksta narve, būna išimčių, kai kovojama ir ringe. Draudžiamų veiksmų skaičius yra labai minimalus . Draudžiama smūgiuoti į tarpkojį, pešti plaukus, kąsti, badyti akis ir visoks kitoks ne sportinis elgesys. MMA tai universaliausia kovinio sporto šaka šiuo metu, nes į ją įeina ir smūginė technika, ir imtynės.

https://www.youtube.com/watch?v=UDdpUQfVPGk

Pabaigai

Kaip išsirinkti kovinio sporto šaką bus sunkenė užduotis nei manai. Čia išvardintos toli gražu ne visos disciplinos. Dar turime sambo, kovinį sambo, graikų romėnų imtynes, laisvąsias imtynes, tae kwon do, kudo, aikido, karate, sanda. Iš ko rinktis tikrai yra. Siūlyčiau paieškoti  kokios sporto mokyklos yra pas jus mieste ir kurios iš jų turi geriausius atsiliepimus. Nebijokite nueiti ir pabandyti vieną treniruotę, nėra taip, kaip daugelis mano (jei aš ten nueisiu tai man tik galvą sudaužys). Dažnai girdėdavau tokius žodžius iš žmonių, kurie vis nepasiryždavo ateiti ir pabandyti. Tai tik jūsų fantazija, draugai, sporto klubuose visi draugiški vienas kitam, jei tu naujokas, neretai sulauksi patarimų iš labiau pažengusio sportininko ir tikrai niekas nešoks tavęs daužyti. Jei dar dvejoji tai nustok, tinkamas sprendimas gali apversti tavo gyvenimą aukštyn  kojomis. Nesakysiu tau koks yra tinkamas sprendimas, nes tu ir taip jį žinai. 

        Sutinku, kad pradėti lankyti kovinio sporto treniruotes reikia drasos. Parašiau straipsnį kuris tau gali padėti                  nugalėti tavo baimes

       Psichologinis pasiruošimas prieš kovą   

       Jei straipsnis buvo naudingas ar tiesiog įdomus, palik komentarą apačioje.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *